Reklam

Özser Deniz ve Kara Avı Malzemeleri Online Satış

Üyelik Sözleşmesi

FORUM KURALLARI VE SÖZLEŞMESİ

amaç;

Geliboluoltacıları, isminden de anlaşılacağı gibi, amatör balıkçılığa gönül vermiş kişilerin, sevgi, saygı ve hoşgörü çerçevesinde tanışma, paylaşma ve dayanışma amaçlarına hizmet için açılmış bir forumdur. Bu forumda kıyıdan ve tekneden, gerek denizlerimizde ve gerekse iç sularımızda yapılan olta balıkçılığı esas alınmış, balıklar hakkında elden geldiğince geniş bilgi ve bahis konusu balıkların avlanma teknikleri başlıklar halinde sunulmuştur.

Forumun huzurunu korumak adına aşağıdaki kurallara uyulmasını bilhassa rica ediyoruz. Daha önce başka forumlarda yaşanan bir takım tatsızlıkların bu forumda tekrarlanmaması için elimizden gelen her türlü önlemi almaya kararlıyız. Aşağıda sayılan maddelerde yasaklı sözcükleri kullanmamaya gayret edişimizin nedeni, sizleri olgun, anlayışlı, saygın kişiler olarak görmemizdendir.

Forum kuralları çerçevesinde sorulacak sorular hakkında verilecek cevapların bilgi dahilinde daha kapsamlı veya daha az bilgiyi kapsayacağı unutulmamalıdır Formumuz, paylaşımı destekleyen Gelibolu'muz da ki deniz ve balıklarımızı kapsadığı çok belirgindir sorularınızı bu detaylara dayanarak gözden geçirerek sorunuz

Üyelik başvurusu:

1. Başvuru sırasında Kimlik Bilgilerinin doğru ve eksiksiz olarak doldurulması, uygun bir rumuz seçilmesi esastır. İmza ayarları  bölümünde adınız (soyadı zorunlu değil), katıldığınız şehir, doğum tarihiniz ve kan grubunuz belirtilmelidir. Bunlar yazılırken çok büyük harf ve şekil, ve adaba aykırı sözcük kullanılamaz. Foruma üye olurken girdiğiniz diğer kişisel bilgiler sadece forum adminleri tarafindan görülecektir. Girmiş oldugunuz bilgileri istediğiniz zaman degiştirebilirsiniz. (kullanıcı adı hariç)

2. Forumda yazılan iletilerden, tamamen iletiyi yazan Forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan gelibolu oltacıları site yönetimi  hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3. Forum üyeleri yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmelidir. Bunun icin forumun arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz. Site Yöneticileri sizin için arama yapması gibi bir görevi bulunmamaktadır.

4. Foruma yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Yanlış bölüme açılan konular yöneticilerce ilgili bölüme taşınır. Tekrarı halinde silinir. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi, veya cevaplandırılması sorumlunun yetkisindedir.

5. Forumda din, dil, ırk, siyaset vb. konular hakkında ileti yazılamayacağı gibi, gerek T.C. yasalarını, gerekse Uluslararası yasaları, anlaşmaları, tüzükleri ihlal eder nitelikte yazı, resim, fotoğraf, vb kabul edilmez. Bu tür yazıların sahibi özel ileti ile uyarılır ve yazısı ve içerikleri derhal silinir. Bu uyarılara rağmen aynı tarzı devam ettiren kişinin üyeliğine son verilir.

6. Hiçbir koşul ve halde üyelerin birbirini tahkir veya rencide etmelerine göz yumulamaz. Böyle bir davranışın görülmesi halinde ileti derhal silinir ve üye uyarılır. Bu tür davranışlar Forumun ruhuna saygısızlık olarak kabul edilir.

7. Foruma boş ileti, konuyla alakası olmayan ileti, bence  gibi belli bir amacı ve paylaşımı olmayan ileti gönderilemez, alt alta aynı ve/veya ayrı içerikli ileti atılamaz. Bu tür iletiler uyarıya gerek kalmadan silinir.

8. Din ile ilgili yazılar yazmaktan, başka dinler hakkında olumlu veya olumsuz yorum yapmaktan, dinler arasında karşılaştırma yapmaktan, iletileri de inancınızı örnek göstermekten ve bu tür konularla kullanıcıları rahatsız etmekten kesinlikle uzak durulmalıdır.

9. Forum yöneticileri kurallara uymayan, polemik içerikli, gereksiz tartışmalara mahal vermesi muhtemel iletileri ve konuları, ileti veya konu sahibine haber vermeden değiştirme ve silme hakkına sahiptir. Bu kaygılarla veya başka geçerli sebeplerle silinen konu veya mesajların, "benim iletim/konum neden silindi ?" gibi, silinen iletiyle ilgili ayrı ve yeni bir konu açılamaz, yeni bir ileti yazılamaz. Silinen konu ve ileti ile ilgili sorular için sadece yöneticilerle görüşmeniz mümkündür.

10. Yöneticiler yazılan her iletiyi izlemeyebilir. Yöneticilerden önce uygunsuz bir ileti ile karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu olan veya çevrimiçi olan yöneticilere bildiriniz.

11. Özel günlerde Resmi ve Dini Bayramlar vb.. Forum yönetimi ilgili başlığı açar ve üyeler iletilerini sadece bu başlık altında yayınlarlar. Aynı konuda başka bir başlık açıldığı taktirde ileti (ler) bu başlık altına taşınır ve mükerrer başlık Yönetim tarafından üyeye haber vermeden silinir.

12. İleti yazarken büyük harf kullanmak internet kültürü içinde bağırmak anlamına geldiğinden satırbaşı, özel isim ve yazım kuralları hariç- hiçbir koşulda büyük harf kullanılmamalıdır.

13. Forum içersinde güzel Türkçemizi bozacak iletilere izin veremeyiz. O nedenle -zorunlu olmadıkça- yabancı sözcük ve alfabemizde olmayan harflerin kullanılmamasına özen gösterilmesi zorunludur. Bu tür sözcük ve ifadeler yöneticiler tarafından yazı sahibine haber verilmeden düzeltilir veya silinir.

14. Gönderilen iletilerin ekleri görüntünün sayfaya uyumunu sağlamak iletiyi yazan kişiye aittir luzum görülürse silinebilir

18. Forum dahilinde, Telif hakları yasası ile korunma altına alınmış ve bir bedel karşılığı temin edilen yazılım ve programların lisans hakları ihlal edilemez, dağıtılamaz, crack ve seri numaralarını istenemez ve/veya bu tür yasalara aykırı girişimde bulunulamaz.

19. Forumda yayınlanan yazı ve diğer içeriklerin forum dışına taşınması ve kullanımı yöneticilerin iznine tabidir.

20. Kaynak göstermek koşulu ile Forumda alıntı yazılar ve resimler ve vidseolar yayınlanabilir.

21. Forumun işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları bilgilendirmek forumun veya moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

22. Bir üye veya yönetici ile sorun yaşanması halinde durum Yöneticilere bildirilir. Bunun dışında başvurulacak yöntemlere izin verilmez ve gerekli önlemler sadece Yöneticiler tarafından alınır.

23. Forum üyeliğini istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Üyeliğinizi iptal ettiginizde size ait kişisel bilgiler tarafımızdan silinecektir. Üyeliğinizi iptal ettirmek için forum Yöneticilerine özel mesaja başvurmalısınız. E-posta ile başvurular kabul edilmez.

24. Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerince her zaman saklıdır. Foruma üye olan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.


25.Sitemiz daha çok amatör balıkçılığa yöneliktir bilgi amaçlı ticari ve profesyonel avlanmalarda paylaşılabilir.


26.Sitemizde özel günlere ait mesajlar hiç tereddüt gözetmeksizin silinecektir

27. Çerezler, (cookie) tarafımızdan kişisel bilgi toplama aracı olarak kullanılmayacaktır...

Üye olan kişiler bu kuralları kabul etmiş sayılır

Gelibolu Oltacıları Yönetimi