Reklam

Özser Deniz ve Kara Avı Malzemeleri Online Satış

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - Sercan KARACAKÖYLÜ

Sayfa: 1
1
Herkese merhaba, Crony Galaxy 10-30 gr spin kamış ile hafta sonu yapmış olduğum avları sizlerle paylaşmak istiyorum. Cumartesi günü bir tane levrek çantaya girmeyi hak kazandı ve birkaç tane de ufak ispendek öpülerek suya iade edildi. Pazar (15.09.2019) günü yapmış olduğum avda ise resmen nirvanaya ulaştım diyebilirim. Sabahın ilk saatlerinde başladığım av belirli aralıklarla saat 10:00 a kadar sürdü. ve 8 adet levrek bey çantama girmeyi başardı. Geriye bir bu kadar ufak ispendek öpülerek suya iade edildi. Kullandığım ekipmanlar Crony Galaxy 10-30 gr - Lider sahteler ve Japanese Snake
Daha iyilerinin size nasip olması dileğiyle. Herkese Rastgele.


2
At-Çek Avcılığı / İlkbahar avlarından bir buse..
« : 02 Mayıs 2019, 12:42:43 ÖÖ »
Herkese merhaba, havaların yavaş yavaş ısınması ile birlikte balıkların kıyılaması avcı balıkları da kıyılara çekmeye başladı. Sizlere son 1 aydır yapmış olduğum avlardan fotoğraflar paylaşmak istiyorum. Sular daha da ısındıkça avcı balıklar yem balıklarının peşinden kıyılamaya devam edecekler. Geçen haftaya göre bugün yapmış olduğum gözlemler pozitif durumda çünkü yem balıkları daha da artmaya başlamış.
Kullanılan malzemeler Crony Galaxy kamış, Shimano Nasci4000 makina ve Lider sahte ile Fladen Nidingen kaşık.
Daha iyileri sizlerin olsun.


3
Av Anıları / 2017 Sezon açılışı
« : 19 Şubat 2017, 10:16:43 ÖS »
Herkese merhaba,
Bu sabah arkadaşlarımın ava gelemeyeceklerini belirtmesi üzerine haftanın stresini atmak üzere balığa tek gitme kararı aldım. Tek gitmek sıkıcı ve tedirgin edici olsa da bazan yalnız kalmakta insana iyi geliyor. Sabah akşamdan mera seçimimi yaptığımdan direkt olarak hazırlıklarımı yapıp su üstü sahtelerimi suyla buluşturdum. Hava Lodos olduğundan deniz sakindi ama arkadan esen kuvvetli rüzgar denizde hafif bulanıklık yaratıyordu. Nedense su üstü sahtelere herhangibir  hareket olmayınca yeni almış olduğum sava gear lemon back'i ilk olarak deneme kararı aldım ve suyla buluşturdum. 3. yada 4. atışta güzel bir tasmalama ile balığı almıştım, kalamam açık olduğundan hafif kalama eşliğinde balığın sağa ve sola doğru kaçtığını görünce büyük olduğunu düşündüm ama heyecan yapmayarak kısa bir süre sonra balığı dışarı alabilmiştim. Balık limitler dahilinde ve havyarsız dı. Balığı çantama koydum ve yaptığım ilk atışta o da ne, silikon kayaya takıldı :( Öyle böyle derken balık aldığım silikonu kaya da bıraktım ama görevini yaptığı için üzülmemiştim. Ardından bir yunusun beni selamladığını görünce avı bırakmam gerektiğini düşündüm ama bir daha görmeyince devam etme kararı aldım. Bu sefer sava gear baby mack'ı klipsime iliştirdim ve sanırım 2. atışta yine kaya ya silikon takıldı. Biraz moral bozukluğu yaşasam da av yerimi değiştirdim. Yaklaşık 1 saat daha çeşitli sahteler ve silikonları denememe rağmen günün tek balığı ile avımı sonlandırdım.
45 Cm
850 Gr gelmiştir. Sizlere daha iyileri nasip olsun.
Herkese rastgele.
4
Kıyı Av Raporları / 2013'ün ilk çuprası..
« : 22 Eylül 2013, 02:38:28 ÖS »
Herkese merhaba, 21.09.2013 tarihinde yapmış olduğum avı sizinle paylaşmak istedim. Yem olarak midye ve sülünes kullanılmıştır. 1 senedir yüzüne hasret olduğum çuprayla tanışmış oldum. Keyifli bir avdı. Darısı sizlerin başına. Rastgele.


5
Kıyı Balık Avcılığı / 28.07.2013 Kilitbahir avımız.
« : 28 Temmuz 2013, 10:13:40 ÖS »
Herkese merhaba, uzun zaman olsa da rapor yazmayalı, sanırım bu rapor yerini dolduracak. Cumartesi akşamı Bursa dan gelen arkadaşımla önce Çanakkale merkezden yemlerimizi, yiyecek-içeceklerimizi temin ettik, sonra da kilitbahire geçtik. Oltayı ilk atışta surf kamışını bile yere kadar indirecek bir vuruş yaşamam beni çok heyecanlandırdı ve var olan umutlarımı tavan yaptı diyebilirim, balığı yakalayamadım ama o asılma yokmu, o balığı hissetmek... Allah herkese nasip etsin.
      Rüzgar ve denizin çok güzel av yapmaya elverişli olması da orada sabahlayacağımıza dair bir işaretti. Saat 23:00 civarında Masmavi ışıklarıyla boğazda süzülen Cruise a bakarken tekrar o asılmayla tasmalamam bir oldu. Ta ta ta taaaam hatrı sayılır bir karagöz. Sanırım 600-700 gr eder di. Sabahlama konusunda bu sefer emindik. Tâ'ki bir teknenin 100 metre soldan başlamak üzere ağı önümüze ve sol 100-200 metre  çekene kadar. Ağ varken balık olurmu? Surf kamışı 75-100 gr kurşunda attığım yerin üstüne ağ çekildi, gel de şimdi balık tut. Misafirime, abi topla oltayı çabuk gidiyoruz dememle zengin kalkışı ve Çanakkale 01:00 feribotuyla Çanakkaleye geçtik ve bu sefer yeni yerimiz Kepez altı.
     02:00 civarı oltalarımızı tekrar suyla buluşturduk ve başladık beklemeye. Sahil de ufak bir barakının olduğu gördüm ve bir polis arabası barakaya geldi,5-10 dk. sonra oradan ayrıldı. Yarım saat sonra da bir abi yanımıza geldi, selam - A.s derken konuya girdi. Polis arkadaşlarıma sofra hazırladım ama merkeze döneceklermiş, sofra dolu adam yok katılırmıısınız demesiyle hay hay dememek sanırım çok terbiyesizlik olurdu. Kısmetimize bu sefer balık değil de deniz kenarında dalga sesleriyle bütünleşen ufak bir barakada'ki nimetler vardı. Çaylar doldurdukça tazelendi, o pide, o kavun Allahımıza tekrardan şükürler ettirdi. 2 saat güzel bir muhabbet sonrası bizi davet eden abiye sonsuz teşekkür ederek tekrar oltalarımızı denizle buluşturduk. Lidaki cennetinde bulunuyor gibiydik, bu kadar ufak balık varsa çupra da olması gerekiyor du ama ne yaptıysak çuprayla tanışamadık. Sabah güneşinin o eşsiz yüzümüze vuran sabah yeliyle biraz üşüyerek biraz ısınarak avımıza son verdik. 4-5 kakara ve 1 karagöz ile avımıza son verdik. Sizlere de daha iyilerinin gelmesi dileğim ile, saygılar.
 

6
Kıyı Av Raporları / King İskorpit!..
« : 24 Mayıs 2013, 09:10:22 ÖS »
Herkese merhaba, 23.05.2013 tarihinde yapmış olduğumuz avı sizinle paylaşmak istiyorum. Teke ile yaptığımız avda el oltası kullandım ve bugüne kadar yakalamış olduğum en büyük iskorpiti yakaladım. Hedef balıkla karşılaşmamış olsam da iskorpiti çekerken aldığım zevk tarifi olmayan bir duyguydu. Tabiki iskorpit suya iade edildi. Yanımda kova olsaydı alırdım belki ama karanlıkta bu denli tehlikeli balıkla ilgilenmek biraz gereksizdi diye düşündüğümden misinayı kesmemle balığı tekrar suya ettim.
Muhtemelen 1,5- 2 Kg ağırlığındaydı. Onun haricinde kayda değer bir av olmadığını belirtmek isterim. Sizlere de bu büyüklükte keyifle yiyebileceğiniz bol balıklı avlar diliyorum. Hoşçakalın.
 


7
At-Çek Avcılığı / Bu haftanın Top 5'i..
« : 20 Nisan 2013, 11:23:37 ÖS »
Herkese merhaba, bu akşam iş için gelibolu'ya gittiğim de hemen ÖZ-SER'e uğradım. Özkan kardeşimle birer çay içtikten sonra sahtelere bakmaya başladık. Özkan kardeşimin önerisi ile River sahte satın aldım ve bu akşam River sahte mükemmel iş çıkardı. Özkanım ah ettim seni gördüğümde öpücem:)) Avımızı mt17 (Mehmet) arkadaşımla beraber gerçekleştirdik. Ama maalesef Mehmet e kısmet olmadı.
Bugüne kadar pek at-çek yapmaya gidememiş olsam da dün akşam 3 saat at-çek ile bir balık bile alamamanın hüznü ve sanırım bugünün hırsı ile 5 adet sarıkanat (çinekoptan az büyük) yakalamak nasip oldu. Daha iyileri sizlere gelsin dileğim ile, hoşçakalın.8
Tatlı Su Balıkları / TURNA SEZONUNU AÇTIKK.. 06.04.2013
« : 06 Nisan 2013, 09:46:02 ÖS »
Herkese merhabalar.. Beklediğim ve büyük keyif aldığım Turna sezonunun başlaması ile bugün Atikhisar barajını ziyaret edelim dedik. 17-19:30 arası yaptığımız avda iki adet (55 ve 40 cm) Turna yakalama fırsatım oldu. Fotoğraflar nerede diyebilirsiniz maalesef telefonumun arızalanmasıyla fotoğraf çekemedim. Daha iyileri sizlere gelmesi temennim ile. Hoşçakalın..

9
Kıyıdan Yemli Takım Avcılığı / Bu sefer Eşkina..
« : 17 Kasım 2012, 09:18:20 ÖS »
Herkese merhaba, dün bursa dan iş için gelen arkadaşımla canlı teke ile av yapma fırsatımız oldu. 2 eşkina, 1 karagöz ve 2 mırmırla avımızı tamamlamış olduk. Takım olarak el oltası kullandık. Aşırı rüzgar vardı ve deniz sıcaklığı ise 17 dereceydi. El oltasıyla yakaladığım ilk eşkina olduğundan bu av bana farklı heyecan yarattı diyebilirim. Ben resim de görünen 2. eşkinayı yakaladım ama arkadaşın yakaladığı paşa kiloluktu diyebilirim. Herkese keyifli avlar diliyorum.
Rastgele.
10
Kıyı Av Raporları / Merhaba Lüfer.
« : 08 Ekim 2012, 08:18:44 ÖS »
Cumartesi günü arkadaşımla sözleşip önce iskeleden izmarit temin ettik. İzmarit deyip geçmeyin karaborsa neredeyse tanesini 1 TL'ye satıyorlar. velhasıl kelam akşam saat 18:30 da oltalarımızı deniz ile buluşturduk. Sabaha kadar yapmış olduğumuz avda 1 Lüfer ve bolca Kakara yakalamak nasip oldu. Sabah 7 de avımızı sonlandırdık, havanın sakin olması gece uykumuzu getirmedi diyebilirim. Keyifli ve eğlenceli bir av oldu. Arkadaşım 3 lüfer ve kakara aldı. Herkese sevgiler, Rastgele..
11
Herkese merhaba, uzun süredir doğru düzgün avlanamadığımız dan foruma ekleyebileceğim bir şey olmamıştı. Ama bu kez maşallahımız var'ki 3 arkadaş yapmış olduğumuz av gayet bereketli geçti. Avımız saat 20:00 de Kilitbahirde başladı. 23:45 Feribotuna binene kadar genelde 2 kişi yapmış olduğumuz avda (3. arkadaş işi gereği pek ilgilenemedi) yaklaşık 23 parça balık yakalamış olduk.  Karşılaştığımız enteresan şeyler de olmadı değil. Yakaladığımız balıklar balık yakalayamayan bazı şahıslar yüzünden elage edilmeye çalışıldı. Oltayı paralel attığım her zaman'ki yere diğer kişilerin atması ve bana sen bizim üstümüze atıyorsun demeleri gibi maalesef kıskançlıklar olmadı değil. Abartmıyorum 10 kişiden sadece biz av yapabildik. Allah'a şükür avımızı tamamladık ve evimize döndük. Herkese rastgelsin diyorum. Bu arada avımızda sadece sülünes kullandık.


12
Tatlısu Av Raporları / Atikhisar Turna avımız..
« : 29 Nisan 2012, 11:58:49 ÖS »
Merhaba, 28 Nisan günü yani dün değişiklik olması nedeniyle Atikhisar barajına 4 arkadaş balığa gittik. Önce Allah ne verdiyse temiz hava eşliğinde kahvaltı niteliğinde birşeyler atıştırdıktan sonra at çek yapmaya başladık. Rüzgarın suyu bulandırmasıyla istediğimiz avı tam anlamıyla yapamadık ama kaçırmış olduğum balıklara üzülürken yine de elimiz boş geri dönmedik, şükür Allaha. İki adet 42-45 cm balıkları suya iade ettik ve 59 cm ve 68 cm boyunda iki turnayı çantaya koymayı başardık. Temiz havası ve sakinliğiyle tatlı su avı özlediğim ve artık daha sık gitmeyi düşündüğüm, balık tutamasanızda dinlenebileceğiniz bir ortama sahip. Bu arada zeytinyağı ve kekik eşliğinde fleto olarak kestiğim balığı bir akşam dolapta beklettim ve pişirdiğimde tadının çok güzel olduğunu sizlerle de paylaşmak istedim.
Sevgi ve saygılarımla,
Sercan KARACAKÖYLÜ
ÇanakkaleUploaded with ImageShack.us

13
Fotoğraflar / Merhaba Mercan
« : 14 Nisan 2012, 09:05:11 ÖS »
Dün (13.04.2012) işim gereği Gökçeadadaydım. İşlerimi hallettikten sonra her zamanki gibi balık tutmaya vakit ayırdığımdan oltaları denizle buluşturdum. Yarım saatlik bekleyişin ardından çok güzel iki vuruş aldım ve sabırsızlıkla çektiğimde aynı heyecanı tekrar yaşadım. Balığı denizde gördüğünüzde heyecan daha da artıyor. Nitekim iğnenin ucunda ilk defa yakalamış olduğum hatrı sayılır bir mercan dı.  Kocaman iğneyi nasıl yuttuğuna şaşırırken bir taraftan da çok kan aktığını gördüm. Bundan sonra'ki denemelerde sonuç alamadım. Neyse ki kızımın akşam yemeğini yakalamış oldum. Sizlerle de bu anı paylaşmak istedim.
Saygılarımla
Uploaded with ImageShack.us

14
Kıyı Balık Avcılığı / 01.02.2012 Gökçeada avım
« : 01 Şubat 2012, 05:01:22 ÖS »
[xhide]Herkese merhaba, işim gereği bugün sabah Kabatepe den Gökçeada'ya geçtim. İşim bittikten sonra havanın -1 derece ve fırtınaya yakın rüzgar olmasına rağmen ne yapayım diye düşünürken herzaman aklımda olan balık tutma fikri -1 derece sıcaklığa rağmen daha mantıklı geldi( Ne işin var arkadaş yat arabada uyu diyenler de olabilir aramızda). Vesselam, yem olmadığından gidip marketten 3 liraya iki parça tavuk göğsü aldım ve kuzu limanına feribotun yanına arabayı çektim. Feribotun kalkmasına iki saat varken araba içinde iğnelerimi bağladım ve mevcut herdaim arabamda olan 2 adet oltamı çıkartarak yemi takıp besmele ile suya salladım. Limandaki rüzgar o kadar fazlaydı'ki oltaları yaslayacak bir yer bulup hemen arabaya binmek ve elleri klimaya yapıştırmadan soğuk hissini geçiştirmemek imkansız birşey.. Nitekim bu 2 saatlik avın sonunda kızıma yetecek kadar gayette güzel bir mırmırı poşete koymak nasip oldu. Darısı sizlerin başına.. Gökçeada feribotun dan selamlar..

Sercan Karacaköylü
Çanakkale

[/xhide]

15
Kıyı Balık Avcılığı / DİŞİ ZARGANA
« : 29 Ekim 2011, 02:12:01 ÖS »
Dün iş olmaması nedeniyle Çanakkale merkezdeydim. Sabah eşimi işe bıraktıktan sonra Şakirin yerine gidip çay-kahvaltı yapmak istedim. Ama önce Limana gidip neler çıkıyor onlara bakmam gerekiyordu.. Liman girişinde papura ile zargana takımı atan bir abi ile yaklaşık yarım saat muhabbet ederken iki adet zargana yakalama fırsatı oldu. Lakin zarganalardan bir tanesinin tam ortasında(gövdesinde) ufak çocukların saçlarını toplamasına yarayan saç lastiği bulunuyordu. Önce anlam veremedik bu nedir acaba diye ama sonra gövdesinden çıkardık ki evet saç lastiği.. Koca deniz de zargananın gövdesinde bulunan pembe saç lastiği kesinlikle bu zargananın dişi olduğunu ima ediyordu:)
Sizlerle de paylaşmak istedim, Saygılarımla..


16
Su Ürünleri Kanunu / Amatör Balıkçılık Belgesi
« : 23 Ekim 2011, 12:06:52 ÖÖ »
Herkese merhaba, bu ilk konum, forumda konu ile ilgili bilgi olmadığından bu konuyu açmak istedim. Amatör Balıkçılık belgesine ihtiyacımız varmıdır? Neden ihtiyacımız vardır?
Bu konu hakkında bilgi alışverişinde bulunmak isterim, konu ile ilgili pek bilgi sahibi değilim. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler..

Sayfa: 1